טלפון 04-6168880

במקרים דחופים 0587-111-587

דוא"ל

VetsHarish@gmail.com

סניף דרך ארץ

חריש, דרך ארץ 49
בתאום מראש

סניף פרחים – בצוותא

חריש, רח' יחד 3
יום א'-ה' 9:00-19:00 יום ו' 9:00-13:00
החל מ21.1.24

שאלות נפוצות

אנו מביאים בחלק זה את השאלות ותשובות הנפוצות בהם אנו ניתקלים ביום ביום וכן את שאלותיכם שלכם לנושאים הבוערים.

במידה ויש לכם שאלות נוספות אנא שילחו לנו בעזרת הטופס בתחתית העמוד ונשמח לענות, במידה וזו שאלה שעלולה לעזור לציבור הרחב נעלה אותה בחלק זה של האתר.

 

 

אז ברוכים הבאים לחבר החדש למשפחה! אבל מה עכשיו? זה הזמן להתחיל איתו את הטיפולים המונעים והחיסונים השוטפים וכן ללמוד איך להרגיל אותו לחיות איתנו בבית.

ישנם מספר שלבים וחלונות זמן קריטיים להתפתחות של הגור, הן מהבחינה הבריאותית והן להתפתחות המנטלית והחברתית כך שיגדל להיות בוגר רגוע בחברת אנשים וכלבים וחתולים אחרים.

אז מה עושים הלאה? היכנסו למאמר המלא

ישנם מספר מאכלים וצמחים שעלינו להכיר שאסור להאכיל את חיות המחמד שלנו. ישנם מרכיבים מסויימים במזונות שאנו אוכלים באופן סדיר שעלולים לפגוע באופן קשה בכלב שלנו וחשוב מאד להכיר אותם. הדוגמאות הבולטת הן שוקולד, עצמות של עוף, ענבים וצימוקים ועוד..

להמשך קריאה – הכנסו למאמר המלא

כלבת הינה מחלה הנגרמת מוירוס הכלבת (rabies) ויכולה לפגוע בכל יונק, המחלה נחשבת מסוכנת במיוחד מכיוון שמרגע הופעת סימני המחלה המוות הינו כמעט בלתי נמנע. המחלה עוברת בעיקר על ידי מגע של רוק של חיה נגועה עם דם של הנדבק או בעירוי דם נגוע. ישראל נחשבת למדינה נגועה בכלבת ומתגלים כמה עשרות מקרים בשנה, בעיקר בצפון הארץ. מסיבות אלו המדינה מחייבת כל כלב לעבור חיסון כלבת פעם בשנה וההמלצה היא שכל חתול ביתי היוצא מהבית יהיה מחוסן כנגדו.

למאמר המלא 

חיסון משושה הינו חיסון הניתן לכלבים באופן שנתי, וקריטי לגורים בשנתם הראשונה. הוא ניתן בגורים 3 פעמים החל מגיל חודשיים בהפרשים של שלושה שבועות. החיסון מגן כנגד מחלות מסוכנות בגורי כלבים ובכלבים בוגרים. גורמי המחלה שכנגדם החיסון פועל הינם – וירוס הפרוו, וירוס הכלבלבת, דלקת כבד נגיפית, וירוס-הפארא-אינפלואנזה,  ושני זנים של עכברת (שאינם נפוצים בארץ).

למאמר המלא

חיסון מתומן – חיסון המתומן הינו חיסון משושה בתוספת שני זני עכברת הנפוצים בארץ. בשנת 2018 הייתה התפרצות של וירוס העכברת (לפטוספירה) בנחלי הצפון ועל כן הכניסה לנחלים נאסרה. לאחר התפרצות זו ארעו מספר מוקדים ברחבי הארץ. עכברת היא מחלה המסוכנת לאנשים ולכלבים ומועברת בעיקר במגע עם מים. ב2020 המליץ משרד החקלאות להוסיף לחיסון השגרתי את זני העכברת הנפוצים בישראל.

למאמר המלא לחץ כאן

חיסון מרובע ניתן באופן שנתי לחתולים ומגן כנגד מחלות חתולים נפוצות ושעלולות להיות מסוכנות – חתחתלת, הרפס חתולים, וירוס הקליצי וטפיל הכלמידיה. בשנת החיים הראשונה החיסון כנגד גורמי מחלה אלה הוא חשוב במיוחד מכיוון שגורי חתולים רגישים במיוחד למחלות אלו ובגילאים צעירים הם יכולים להיות מסכני חיים.

למאמר המלא לחץ כאן

תולעת הפארק הינה טפיל המסוכן לכלבים, נמצא לראשונה בפארק הלאומי ברמת גן (ועל כן שמו)  לפני כ25 שנים ומאז התפשט לרוב הארץ. הטפיל עובר בין כלבים במגע עם חיפושית קטנטנה שיכולה להמצא בכל מקום בהם כלבים עושים את צרכיהם. כלבים נדבקים בטפיל על ידי אכילה, ליקוק או נגיעה עם האף בגורם המדבק, לתולעת יש מסלול בגוף ועוברת בושט, בקיבה, באבי העורקים ועלולה להגיע למערכת העצבים ואף לגרום לסרטן.

למאמר המלא ליחצו כאן

תולעי מעי הינם טפילים המדביקים את מערכת העיכול של כלבים וחתולים. ישנם מספר סוגים של תולעי מעי כשחלקם מועברים על ידי פרעושים וחלקם באופן ישיר על ידי אכילה של חומר המכיל את ביצי התולעים. נגיעות בתולעי מעי עלולה להיות ללא סימנים כלל אך גם עלולה לגרום לשלשול ובעיות מערכת עיכול ובמקרים חמורים מאד אף לחסימת מעי. על כן חשוב למנוע ולטפל בנגיעות באופן סדיר.

למאמר המלא לחץ כאן

יש לך שאלה?

שלחו לנו את השאלה שלכם, ונדאג לענות ולפרסם אותה באתר:

שיתוף:

מהבלוג שלנו:

סניף חדש בחריש

מזל טוב! סניף חדש למרפאת אנימד! סניף "פרחים – בצוותא "- כל הפרטים כאן: אחרי

הפייסבוק שלנו:

תפריט נגישות

מזל טוב! פתחנו סניף נוסף בחריש !
ליחצו על הלינק לפרטים