טלפון 04-6168880

במקרים דחופים 0587-111-587

דוא"ל

VetsHarish@gmail.com

סניף דרך ארץ

חריש, דרך ארץ 49
בתאום מראש

סניף פרחים – בצוותא

חריש, רח' יחד 3
יום א'-ה' 9:00-19:00 יום ו' 9:00-13:00
החל מ21.1.24

חרדה – מסופות רעמים, חרדת נטישה ובכלל

בשבוע החולף הגיעו אלינו שני כלבים שקפצו מהמרפסת באופן בלתי תלוי.
שניהם קפצו עקב חרדה –
בראוני (שם בדוי 🙂 ) קפץ עקב חרדה מסופות רעמים
וג'נגו (בתמונה) כנראה עקב חרדת נטישה.

לשני הכלבים שלום – בראוני נפל מהקומה השניה – נחת לא יפה ויצא בזול עם מכה יבשה ברגל.
ג'נגו' נפל מהקומה שלישית ובעקבות המכה לקה בפנאומוטורקס (אוויר בבית החזה) – מצב שעלול להיות מסכן חיים. אחרי מספר מעקבים וניקוזי אוויר מבית החזה – לג'נגו שלום.
שני הכלבים הובאו למרפאה לקבלת טיפול ראשוני על ידי בעליהם המסורים.

חרדה מוגדרת כפחד שאינו פרופורציונאלי לגורם האיום – בכלבים ישנם מספר גורמים נפוצים לחרדה, מהנפוצים מבינם הינם חרדה מסופות רעמים וחרדת נטישה.

חרדה במקרים האלו מתבטאת בחוסר מנוחה קל עד קשה שבא לידי ביטוי בהליכה עצבנית הלוך ושוב בבית, ריור, רעידות, נביחה בכי ויללות, עשיית צרכים בבית, ניסיון לברוח מהבית, הריסת ריהוט – כירסום והריסת דלתות, משקופים, קירות, ספות וכריות וכל ריהוט אחר בבית ואף ניסיון לפגיעה עצמית.

הטיפול בחרדה תלוי בחומרת המצב ומשך הזמן שהכלב מדגים את ההתנהגיות (חודשים/שנים). במקרים קלים ניתן לפתור את הבעיה עם טיפול התנהגותי בלבד בעזרת מאלף , אך במקרים קשים יותר או ממושכים, או במידה והכלב מראה סימנים העלולים לפגוע בעצמו או בסובבים אותו – יש צורך בשילוב טיפול תרופתי ביחד הטיפול ההתנהגותי כדי לפתור את הבעיה בהצלחה.

בכל מקרה, כאשר הכלב מתחיל להראות סימני חרדה – יש לוודא שאין לו גישה לחלונות פתוחים או למרפסת/לגג ולנסות להיות איתו במקום שקט ואם אפשר חשוך בבית.

שיתוף:

חיפש מאמר:

עוד מהבלוג שלנו:

סניף פרחים-בצוותא פתוח לקהל!

אנחנו שמחים להודיע סניף פרחים-בצוותא פתוח לקהל! כחלק מהמאמץ של המרפאה לשפר את זמינות השירותים, צוות המרפאה שמח לעדכן שהחל מתחילת השנה (תחילת ינואר 2023)

סניף חדש בחריש

מזל טוב! סניף חדש למרפאת אנימד! סניף "פרחים – בצוותא "- כל הפרטים כאן: אחרי שחיכיתם בסבלנות, הנה כל הפרטים אודות הסניף החדש. הסניף החדש

הפייסבוק שלנו:

תפריט נגישות

מזל טוב! פתחנו סניף נוסף בחריש !
ליחצו על הלינק לפרטים