9:00-19:00

ראשון עד חמישי.
שישי וערבי חג 9:00-13:00

דוא"ל

VetsHarish@gmail.com

טלפון 04-6168880

במקרי חירום 0587-111-587

חריש

דרך ארץ 49

תולעי מעי בכלבים וחתולים – למה זה קורה ואיך מטפלים?

מה הם תולעי מעי בכלבים וחתולים?

הידבקות בתולעי מעי בקרב כלבים וחתולים היא תופעה נפוצה ועלולה להדביק בני אדם ובמיוחד ילדים ותינוקות.
התולעים הנפוצות בכלבים וחתולים הינן תולעים שטוחות ותולעים עגולות. תולעים שטוחות מדביקות כלבים וחתוליםעל ידי בליעת פרעושים הנגועים בביצי תולעים ותולעים עגולות מדביקות על ידי מגע עם צואה נגועה בביצי התולעים.

תולעים עלולות לגרום בכלבים וחתולים לשלשולים כרונים, הקאות, ירידה במשקל וחוסר תזונה ובמקרים קשים אף לגרום לחסימת מעי ולמוות.
לרוב האבחנה מתקבלת ע"י מציאת תולעת בצואה או על הפרווה באזור פי הטבעת.

יחד עם זאת, חשוב להבין שגם אם לא נראו תולעים בצואה עדיין יש סיכוי שהכלב או החתול נגועים בתולעים. מסיבה זו טיפול התילוע ניתן כטיפול תקופתי שגרתי גם ללא אבחנה של נגיעות וודאית וזאת מאחר והטיפול יעיל ובטוח.                   

אז איך מטפלים בתולעי מעי בחתולים וכלבים?

על מנת להמנע מנגיעות בתולעי מעי הטיפול השגרתי המומלץ בכלבים וחתולים בוגרים הינו טיפול בודד כל חצי בשנה. בגורים או במידה ורואים תולעים בצואה בבוגרים – הטיפול נגד תולעי מעי ינתן פעמיים – פעם אחת ביום הראשון לטיפול ופעם נוספת כ-10 ימים לאחר מכן. הסיבה לטיפול הכפול היא  מכיוון שהטיפול מטפל רק את בתולעים הבוגרות ומשאיר את ביצי התולעים ללא פגע, לאחר כ7-10 ימים בוקעות התולעים ולאחר מכן ניתן הטיפול השני.

בגורים יש צורך בתילוע לעיתים תכופות יותר החל מגיל צעיר מאוד ומקבלים את התילוע עוד לפני החיסון הראשון בפעם הראשונה שנפגשים עם ווטרינר. גם בנקבות טרם הריון או המלטה חשוב להקפיד על הטיפול.

הטיפול יכול להינתן בצורות שונות: כדור, סירופ או זריקה. תלוי בסוג בעל החיים, גילו וגודלו, סוג התולעים ורצון הבעלים. לתכשירים השונים ישנם יתרונות וחסרונות שונים.

בשל מגוון אפשרויות הטיפול – חשוב להתייעץ עם וטרינר בנוגע לטיפול הנכון לכלב או החתול שלכם ולהקפיד על שגרת טיפול תילוע שוטפת.

 נשמח לייעץ ולענות על כל שאלה נוספת הקשורה לטיפול תילוע או כל נושא אחר.

בברכה, צוות המרפאה .

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חיפש מאמר:

עוד מהבלוג שלנו:

גירוד ואלרגיות בכלבים

גירוד, ליקוק ולעיסות של הכלב עלולים לגרום לפציעות עור ממשיות, כאב ואי נוחות עזים. התמודדות עם חיית מחמד מתגרדת עלולה להיות מאוד מתסכלת מכיוון שאבחון

הפייסבוק שלנו:

המרפאה ממשיכה לקבל קהל לתורים ובדיקות שגרתיות וכמובן מקרים דחופים