טלפון 04-6168880

במקרים דחופים 0587-111-587

דוא"ל

VetsHarish@gmail.com

סניף דרך ארץ

חריש, דרך ארץ 49
בתאום מראש

סניף פרחים – בצוותא

חריש, רח' יחד 3
יום א'-ה' 9:00-19:00 יום ו' 9:00-13:00
החל מ21.1.24

תולעי מעי בכלבים וחתולים – למה זה קורה ואיך מטפלים?

מה הם תולעי מעי בכלבים וחתולים?

הידבקות בתולעי מעי בקרב כלבים וחתולים היא תופעה נפוצה ועלולה להדביק בני אדם ובמיוחד ילדים ותינוקות.
התולעים הנפוצות בכלבים וחתולים הינן תולעים שטוחות ותולעים עגולות. תולעים שטוחות מדביקות כלבים וחתוליםעל ידי בליעת פרעושים הנגועים בביצי תולעים ותולעים עגולות מדביקות על ידי מגע עם צואה נגועה בביצי התולעים.

תולעים עלולות לגרום בכלבים וחתולים לשלשולים כרונים, הקאות, ירידה במשקל וחוסר תזונה ובמקרים קשים אף לגרום לחסימת מעי ולמוות.
לרוב האבחנה מתקבלת ע"י מציאת תולעת בצואה או על הפרווה באזור פי הטבעת.

יחד עם זאת, חשוב להבין שגם אם לא נראו תולעים בצואה עדיין יש סיכוי שהכלב או החתול נגועים בתולעים. מסיבה זו טיפול התילוע ניתן כטיפול תקופתי שגרתי גם ללא אבחנה של נגיעות וודאית וזאת מאחר והטיפול יעיל ובטוח.                   

אז איך מטפלים בתולעי מעי בחתולים וכלבים?

על מנת להמנע מנגיעות בתולעי מעי הטיפול השגרתי המומלץ בכלבים וחתולים בוגרים הינו טיפול בודד כל חצי בשנה. בגורים או במידה ורואים תולעים בצואה בבוגרים – הטיפול נגד תולעי מעי ינתן פעמיים – פעם אחת ביום הראשון לטיפול ופעם נוספת כ-10 ימים לאחר מכן. הסיבה לטיפול הכפול היא  מכיוון שהטיפול מטפל רק את בתולעים הבוגרות ומשאיר את ביצי התולעים ללא פגע, לאחר כ7-10 ימים בוקעות התולעים ולאחר מכן ניתן הטיפול השני.

בגורים יש צורך בתילוע לעיתים תכופות יותר החל מגיל צעיר מאוד ומקבלים את התילוע עוד לפני החיסון הראשון בפעם הראשונה שנפגשים עם ווטרינר. גם בנקבות טרם הריון או המלטה חשוב להקפיד על הטיפול.

הטיפול יכול להינתן בצורות שונות: כדור, סירופ או זריקה. תלוי בסוג בעל החיים, גילו וגודלו, סוג התולעים ורצון הבעלים. לתכשירים השונים ישנם יתרונות וחסרונות שונים.

בשל מגוון אפשרויות הטיפול – חשוב להתייעץ עם וטרינר בנוגע לטיפול הנכון לכלב או החתול שלכם ולהקפיד על שגרת טיפול תילוע שוטפת.

 נשמח לייעץ ולענות על כל שאלה נוספת הקשורה לטיפול תילוע או כל נושא אחר.

בברכה, צוות המרפאה .

שיתוף:

חיפש מאמר:

עוד מהבלוג שלנו:

סניף פרחים-בצוותא פתוח לקהל!

אנחנו שמחים להודיע סניף פרחים-בצוותא פתוח לקהל! כחלק מהמאמץ של המרפאה לשפר את זמינות השירותים, צוות המרפאה שמח לעדכן שהחל מתחילת השנה (תחילת ינואר 2023)

סניף חדש בחריש

מזל טוב! סניף חדש למרפאת אנימד! סניף "פרחים – בצוותא "- כל הפרטים כאן: אחרי שחיכיתם בסבלנות, הנה כל הפרטים אודות הסניף החדש. הסניף החדש

הפייסבוק שלנו:

תפריט נגישות

מזל טוב! פתחנו סניף נוסף בחריש !
ליחצו על הלינק לפרטים